(ur. 1973), polski duchowny katolicki, rekolekcjonista, pisarz, mówca motywacyjny, ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego, blogger, duszpasterz biznesu, artystów i młodzieży.
W młodości związany był z subkulturami młodzieżowymi, w tym głównie ze środowiskiem słuchającym muzyki metalowej. Powołanie do kapłaństwa odkrył poprzez praktykowanie duchowości ignacjańskiej, wstąpił wówczas do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego Prowincji Polski Południowej w Starej Wsi.
Jest duszpasterzem biznesmenów i artystów, szczególnie hip-hopowców. W latach 2006–2011 związany był z nowosądeckim ogniskiem wspólnoty młodzieżowej Magis, a od 2011 jest także moderatorem ruchu bytomskiego. Największą popularność zyskał jednak jako mówca motywacyjny. Jego szkolenia na temat rozwoju osobistego i dążenia do osiągnięcia sukcesu w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi przyciągają słuchaczy z całej Polski – zarówno ludzi świeckich, jak i duchowieństwo. Ze względu na jego charakterystyczny, ekspresyjny styl wypowiedzi, konferencje te cieszą się uznaniem szczególnie wśród ludzi młodych.
Znany jest jako krytyk instytucjonalizmu, władz, a także systemu podatkowego. Od początku 2013 prowadzi cykl seminariów pod hasłem: “Synergia mocy”, poświęcony rozwojowi biznesowemu i osiąganiu sukcesu w życiu osobistym. Wiele wskazówek dotyczących poprawy jakości życia i relacji z Bogiem zawarł w książkach i audiobookach, które szybko osiągnęły rangę bestsellerów. Wszystkie publikacje autora cieszą się dużą popularnością. Należą do nich tytuły: “W imię Jezusa możesz wszystko” (2010), “Jestem legendą” (trzy części: 2011, 2012, 2013), “Błogosławiony bogacz” (2011), “Pociąg wniebowzięty” (2012), “Słońce twojego sekretu” (2012), “Snajper uwodziciel” (2012) oraz “Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg” (2010).
16 listopada 2012 prowincjał zakonu jezuitów Wojciech Ziółek, zawiadomił o suspendowaniu Błaszkiewicza. Do tej pory sytuacja nie została całkowicie wyjaśniona, a w oświadczeniu przełożonego jezuitów pojawiała się informacja, że zawieszenie w pełnieniu obowiązków kapłańskich nie ma związku z treściami nauczania duchownego.