TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Człowiek w obliczu własnej śmierci. Absurd czy zbawienie?

To esej na temat fundamentalnego sensu śmierci i ostatecznego celu ludzkiej egzystencji. Autor wskazuje sytuację kryzysu myślenia o śmierci, zachodzącą w świadomości europejskiej (kryzysu obecnego u Feuerbacha, Nietzschego, Heideggera, Sartre’a czy Camusa).

Dokonuje jednak zasadniczego przewrotu w refleksji nad śmiercią i sensem ludzkiego życia stwierdzając, iż nie można definiować go poprzez śmierć, lecz odwrotnie, to śmierć należy "rozpatrywać z punktu widzenia dokonywania się życia". To lektura dla wszystkich ludzi myślących, bez względu na to, czy są filozofami ex professione, czy też po prostu osobami mającymi odwagę zmierzyć się z tym trudnym problemem.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Marie-Dominique Goutierre OP
Ilość stron: 196
Wymiar [mm]: 140x210
EAN: 9788388683169
ISBN: 83-88683-16-0
ID: 18485

Zobacz również

Człowiek w obliczu własnej śmierci. Absurd czy zbawienie?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...
Nasza strona używa plików cookies, dzięki którym możemy lepiej dostosować nasze usługi do potrzeb Klienta. Więcej informacji w polityce prywatnościRozumiem i akceptuję