Historia chrześcijaństwa. Tom 6. Kryzys chrześcijaństwa
Dane szczegółowe:
- Oprawa twarda
- Wydawca Wektory
- Rok wydania 2014
- Liczba stron 896
- Wymiar [mm] 160x235
- EAN 9788360562710
- ISBN 9788360562710
- Data 2014-11-25
- ID 307242
Wyślemy w czasie: 24h
Długo oczekiwany, szósty i ostatni tom monumentalnej Historii Chrześcijaństwa, zredagowany z notatek autora po jego śmierci przez żonę Anne W. Carroll.
Warren H. Carroll wybitny amerykański historyk, założyciel i rektor Christendom College, profesor tej uczelni. Autor takich książek, jak: Narodziny i upadek rewolucji komunistycznej, Ostatnia krucjata, Gilotyna i krzyż. Monumentalna Historia chrześcijaństwa to jego najsłynniejsze dzieło, doskonałe połączenie żywej narracji z historyczną wnikliwością oraz umiejętnością oglądu dziejów z odległej perspektywy. W szóstym tomie, który ukazał się już po śmierci autora, przedstawiona została panorama dziejów XIX i XX wieku. Zaprezentowano kluczowe wydarzenia polityczne, militarne, ale i duchowe, które dobitnie zaważyły na kształcie naszej współczesności. Autor konsekwentnie określa XX stulecie jako wiek przeklęty, wskazując na rujnujący i zbrodniczy charakter wrogich chrześcijaństwu ideologii: komunizmu i narodowego socjalizmu. Zrelacjonowane zostały przebieg i dokonania dwóch soborów watykańskich. Autor prezentuje sylwetki wielkich papieży XX wieku, szczególną rolę upatrując w pontyfikacie Jana Pawła II. Imponuje precyzja w opisywaniu zdarzeń i umiejętność dotarcia do trudno dostępnych źródeł. Opisując sytuację Kościoła w kryzysie, autor, jako człowiek głębokiej wiary, pozostaje niezłomnym optymistą.
Do tej pory na polskim rynku wydawniczym ukazało się niewiele cennych publikacji ujmujących syntetycznie dzieje chrześcijaństwa. Z zadowoleniem powitałem więc zapowiedź wydania wielotomowego dzieła Warrena H. Carrolla, autora wielu cennych publikacji z dziejów Kościoła, skrupulatnego badacza i świetnego polemisty. Język, jakim się posługuje Carroll, sprawia, że jego dzieła czyta się jednym tchem. O sprawach trudnych i zawiłych pisze w sposób prosty i łatwo przyswajalny. Dzięki lekturze Historii chrześcijaństwa czytelnik pozna nowe, ciekawe wątki z dziejów Kościoła i przekona się, że ostatecznie w świecie nic nie dzieje się przypadkowo, chaotycznie, lecz rządzi tym Ktoś, kto jest Panem Historii, a człowiek obdarzony wolną wolą może starać się świat ten albo budować, albo niszczyć.
ks. prof. dr hab. Mieczysław Kogut
Zobacz również:
Historia chrześcijaństwa. Tom 5. Rewolta przeciw chrześcijaństwu
Izabela Katolicka. Królowa Hiszpanii
Historia chrześcijaństwa. Tom 4. Podział chrześcijaństwa
Historia chrześcijaństwa. Tom 3. Złota epoka chrześcijaństwa
Historia chrześcijaństwa. Tom 1. Narodziny chrześcijaństwa
Historia chrześcijaństwa. Tom 2. Budowanie chrześcijaństwa
Narodziny i upadek rewolucji komunistycznej
Ostatnia krucjata. Hiszpania 1936
1917. Czerwone sztandary, biała opończa
Szybka wysyłka
Darmowo wysyłka od 200 zł
Gwarancja zwrotu
Pomoc telefoniczna
od poniedziałku do piątku w godz. 8-16
Bezpieczna płatność
za pośrednictwem Przelewy24
