Okładka

Jezus. Biblijna obrona boskości Jezusa

Dane szczegółowe:
  • Oprawa miękka
  • Wydawca Vocatio
  • Rok wydania 2000
  • Liczba stron 128
  • Wymiar [mm] 125x195
  • EAN 9788374160582
  • ISBN 83-7146-095-3
  • Data 2007-11-26
  • ID 64517
Książka chwilowo niedostępna
Historia jest pełna ludzi, którzy głosili, że są Bogiem lub że niosą przesłanie od Boga. Począwszy od Buddy, Mahometa, Sokratesa, Konfucjusza, Lao-tsy, aż do dzisiejszych czasów tysiące ludzi przedstawiało światu podobne twierdzenia. Na przestrzeni wieków jednakże tylko Jeden mógł UDOWODNIĆ, że przyszedł od Boga, że jest Bogiem i jako Bóg ogłosił Boże przesłanie.

Ta książka w fascynujący i klarowny sposób udowadnia, że Jezus Chrystus był... i jest... Tym, za którego się podawał: Zbawicielem i Odkupicielem. Jest On pełnym mocy Chrystusem i Przywódcą, za którym warto pójść w naszych burzliwych czasach. On uczynił wyłom w śmierci, rozpraszając jej mrok i oddalając rozpacz. Jemu możemy złożyć w ofierze całe swoje życie i otrzymać prawdziwą wolność.

Główny temat: Argumenty broniące twierdzenia, że Jezus jest Bogiem
Opis książki:
Pozycja ta w kolejnych rozdziałach przedstawia Jezusa jako posiadającego przymioty, atrybuty oraz autorytet Boga. Znajdujemy tam także liczne zawarte w Biblii tytuły przysługujące Jezusowi oraz ich wyjaśnienie i wyczerpującą analizę. Autorzy poszukują świadectw o Jezusie - Bogu także w pismach Ojców Kościoła i dokumentach pierwszych gmin chrześcijańskich.
Książka zawiera zestawienie i porównanie określeń stosowanych wobec Boga i wobec Jezusa oraz poglądy innych religii na boskość Jezusa. Książka jest także osobistym świadectwem autorów i zachętą do oddania życia Jezusowi. Opowiadają oni o doświadczeniu Jezusa w swoim życiu; o tym, jak On swą boską mocą przemienił ich i jakie są tego konsekwencje.

Grupa odbiorców:
Nie tylko wątpiący w boskość Jezusa Chrystusa, ale także ci, którzy pragną usystematyzować swą wiedzę na ten temat. Również apologeci, bibliści, teolodzy, katecheci.
Jest to książka bardzo pomocna w odpieraniu zarzutów Świadków Jehowy.

Nota o autorze:
Josh McDowell - jeden z najpopularniejszych mówców chrześcijańskich. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wygłaszał odczyty na ponad 650 uczelniach 75 państw. Jest autorem, bądź współautorem wielu bestsellerów, wydanych także przez Oficynę Wydawniczą VOCATIO. Występuje także w filmach, programach telewizyjnych, nagrywa kasety wideo. Posiada stopnie naukowe z ekonomii, teologii i języków.

Zobacz również:

Szybka wysyłka

Darmowo wysyłka od 200 zł

Gwarancja zwrotu

Pomoc telefoniczna

od poniedziałku do piątku w godz. 8-16

Bezpieczna płatność

za pośrednictwem Przelewy24

Menu00
Top