Okładka

Lectio divina do Ewangelii św. Mateusza 7

Dane szczegółowe:
  • Oprawa miękka
  • Wydawca Dehon
  • Rok wydania 2016
  • Liczba stron 206
  • Wymiar [mm] 115x165
  • EAN 9788375193862
  • ISBN 9788375193862
  • Data 2016-05-09
  • ID 352859
Książka chwilowo niedostępna

Tom 7 Lectio divina do Ewangelii św. Mateusza omawia tzw. piątą mowę Jezusa, nazywaną Mową eschatologiczną. Znajduje się ona w rozdziałach 24 i 25.

W swojej drugiej mowie, określanej przez egzegetów Mową apostolską, Jezus nakreślił zasadnicze linie metodologiczne misji Dwunastu, natomiast w pierwszej, Kazaniu na górze, wskazał podstawowe treści tejże misji. W trzeciej mowie - Mowie w przypowieściach - Jezus przedstawił konkretne przykłady przepowiadania, aby dwunastu apostołów i ich następcy w możliwe najbardziej praktyczny sposób nauczyli się, jaką formę powinno zawsze przyjmować ich przepowiadanie lub katecheza. W czwartej mowie - Mowie kościelnej - Jezus pragnie pouczyć apostołów o nowej rzeczywistości, jaką On postanawia zbudować wokół siebie. Jest to mowa do uczniów o życiu wspólnoty.

Z kolei w obecnej piątej mowie - Mowie eschatologicznej - Jezus poucza apostołów o tym, co ma nastąpić w czasach ostatecznych.

Zobacz również:

Szybka wysyłka

Darmowo wysyłka od 200 zł

Gwarancja zwrotu

Pomoc telefoniczna

od poniedziałku do piątku w godz. 8-16

Bezpieczna płatność

za pośrednictwem Przelewy24

Menu00
Top