Młode wino, nowe bukłaki. Życie konsekrowane od Soboru Watykańskiego II i wyzwania nadal otwarte
Dane szczegółowe:
- Oprawa miękka
- Wydawca Wydawnictwo Sióstr Loretanek
- Rok wydania 2017
- Liczba stron 96
- Wymiar [mm] 115x190
- EAN 9788372578860
- ISBN 9788372578860
- Data 2017-08-31
- ID 391888
Kongregacja do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w dniach od 27 do 30 listopada 2014 roku odbyła Zebranie Plenarne na temat: "Młode wino w nowych bukłakach. Życie konsekrowane 50 lat po Lumen gentium i Perfectae caritatis", kierując swą uwagę na tę drogę, jaką przebyło życie konsekrowane w okresie posoborowym, i starając się w syntetyczny sposób odczytać wyzwania nadal otwarte.
Niniejsze Ukierunkowania są owocem dyskusji nad zagadnieniami poruszanymi podczas wspomnianego Zebrania Plenarnego oraz licznych spotkań, które w ciągu Roku Życia Konsekrowanego odbywały się w Rzymie, przy Stolicy Piotrowej z udziałem osób konsekrowanych przybywających z całego świata.
Poczynając od Soboru Watykańskiego II, Magisterium Kościoła w sposób ciągły towarzyszyło życiu osób konsekrowanych. Zwłaszcza nasza Dykasteria opublikowała ważne wskazania co do punktów odniesienia i wartości: Instrukcje Potissimum institutioni (1990), Życie braterskie we wspólnocie (1994), Rozpocząć na nowo od Chrystusa (2002), Posługa władzy i posłuszeństwo (2008) oraz Tożsamość i misja brata zakonnego w Kościele (2015).
