Okładka

Zielony bukszpan

Dane szczegółowe:
Cena: 18.70
Pozycja dostępna
Wyślemy w czasie: 24 h
"W Roku Życia Konsekrowanego z radością należy powitać książkę autorstwa Krzysztofa Łaszuka pt. „Zielony bukszpan”, będącą świadectwem wierności Chrystusowi, a także wielkiego znaczenia w życiu chrześcijan wspólnoty rodziny jako domowego Kościoła, parafii i instytutu życia konsekrowanego, w tym wypadku Instytutu Świeckiego Chrystusa Króla.

Bp Józef Wysocki
Z wielką uwagą przeczytałem pierwszą książkę Krzysztofa Łaszuka pt. "Zdeptany bukszpan". Publikacja poświęcona osobistym i dramatycznym przeżyciom więziennym autora w świetle rodzącego się powołania do życia konsekrowanego stała się bestsellerem. W stanie wojennym i w nieludzkich warunkach autor doświadczył miłości miłosiernej. Dzięki łasce Bożej potrafił przebaczyć oprawcom. "Zło dobrem zwyciężaj". (..)

W nawiązaniu do tych wydarzeń z przyjemnością przeczytałem kolejną książkę pt. "Zielony bukszpan", która jest kontynuacją poprzedniej. Praca składa się ze wstępu i trzech części: "Wiara,Nadzieja i Miłość". Rozważania są oryginalne, pełne obrazów i autentycznych relacji życiowych w rodzinie i w życiu konsekrowanym, gdzie jest miejsce dla ewangelizacji.

Prof. dr hab. Mirosław Bogacki

Krzysztof Łaszuk teolog, nauczyciel, katecheta. Urodził się w Malborku. W latach 1978-1982 pracował jak elektryk w malborskim PEMALU. W młodości zafascynował się tworzącym się etosem "Solidarnościowym" i ruchem niepodległościowym. W stanie wojennym uwięziony za kolportaż ulotek. Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni skazał go na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności. Przebywał w więzieniach: Elbląga, Gdańska i Potulic. Po dziewięciu miesiącach zostaje zwolniony z więzienia i rozpoczyna życie konsekrowane.

Obecnie jest członkiem Instytutu Świeckiego Chrystusa Króla, gdzie złożył śluby wieczyste. Od 1984 r. pełnił posługę katechetyczną w Łodzi, w Stalowej Woli, w Sopocie i w Malborku. Ukończył studia teologiczne w Akademii Teologii Katolickich w Warszawie. Uzupełniał wykształcenie przez ukończenie studiów podyplomowych z: dydaktyki katechezy, oligofrenopedagogiki, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, zarządzania oświatą, kształcenia zintegrowanego. Pełnił funkcję konsultanta ds. katechezy w Warmińsko-Maurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz był dekanalnym wizytatorem katechetycznym. Jest ekspertem MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli. Publikuje artykuły w gazecie lokalnej i międzynarodowym kwartalniku "Comunicare".

Zobacz również:

Szybka wysyłka

Darmowo wysyłka od 200 zł

Gwarancja zwrotu

Pomoc telefoniczna

od poniedziałku do piątku w godz. 8-16

Bezpieczna płatność

za pośrednictwem Przelewy24

Menu00
Top